sobota, 26 czerwca 2010

Moschino - jesień zima 2010/2011, część 2



Druga część pokazu włoskiego domu mody Moschino. Tym razem pojawia się więcej kolorów - czerwienie oraz róże. Mi osobiście ta kolekcja się bardzo podoba, i ciekawi mnie co wy o tym myślicie?

Moschino - jesień zima 2010/2011, część 1



Bardzo niekonwencjonalny pokaz domu mody Moschino. Czernie, złoto i.. kapelusze. bardzo nowatorskie połączenie w kowbojskim stylu. Myślę że niejedna z was odnajdzie się w tym stylu.

Nadmiar witamin

Przyjmowanie witaminy PP bez wskazań lekarza może nasilać objawy choroby wrzodowej ze względu na silną kwasowość tej witaminy, wywoływać bóle brzucha, nudności i biegunkę. Nadużywanie witaminy PP może powodować zaburzenia I rytmu serca, a także świąd, wysypkę oraz nadmierne rogowacenie skóry. Pogarszają także tolerancję glukozy, doprowadzając nawet do rozwoju cukrzycy. Witamina B12 w dawce 15 mg dziennie może wpłynąć na zmianę rytmu serca, być przyczyną złego samopoczucia i wzmożonej pobudliwości nerwowej. Czasem aż trudno się oprzeć kuszącym reklamom preparatów witaminowych, którym przypisuje się właściwości hamujące proces starzenia, potęgujące żywotność czy seks. Sięgamy więc po cudowne kapsułki, a jednak. Poważne konsekwencje możemy ponosić w razie przedawkowania witamin, które rozpuszczają się w tłuszczach i mogą odkładać się w organizmie. Na przykład przy przedawkowaniu preparatów farmakologicznych zawierających witaminę A możemy odczuwać osłabienie mięśni, mogą też pojawić się owrzodzenia skóry, łysienie, wytrzeszcz oczu oraz sztywność kończyn. Równie niebezpieczne jest niewłaściwe użycie preparatów z witaminą D, która w większych ilościach okazuje się toksyczna.

Wypoczynek nad wodą

Do wody należy wchodzie stopniowo, a przed zanurzeniem się opłukać piersi, ramiona, krocze, uda. Gdy bowiem ciało jest nagrzane i wchodząc do wody raptownie je ochładzamy, może nastąpić skurcz powierzchniowych naczyń krwionośnych, prowadzący do wstrząsu termicznego. Wstrząs termiczny może przydarzyć się zarówno osobom młodym, jak i starszym. Dlatego po opalaniu się na słońcu, grze w siatkówkę lub biegu nie można wskakiwać do wody, by się ochłodzić. Jeśli zaczyna być nam zimno, gdy pojawi się w czasie kąpieli tzw. gęsia skórka, trzeba z wody wyjść, gdyż jest to pierwszy sygnał zaburzeń w ukrwieniu. Lepiej kąpać się w basenach i jeziorach niż rzekach, w których zagrażają nam wiry, a także uskoki, czyli nagłe zagłębienia. Niebezpieczne może być nawet brodzenie w wodzie płynącej, lepiej wówczas starać się iść pod prąd, jeśli bowiem wpadniemy w dół, woda zniesie nas z powrotem na płytkie miejsce. Niebezpieczne też są stawy, glinianki, wyrobiska - często głębokie - z zatopionym złomem, kamieniami, korzeniami. Skok do takiej wody może skończyć się uderzeniem o dno lub zatopione tam przedmioty, a w konsekwencji urazem kręgosłupa albo nawet śmiercią.

Lipa

Kwiaty lipy są od dawna znanym i cenionym surowcem leczniczym. Zbiera się je - od początku kwitnienia wraz z szypułką i przykwiatkiem w formie lancetowatego listka. Suszyć je należy w ciemnym, przewiewnym pomieszczeniu po rozłożeniu cienką warstwą na papierze. Gdy wyschną, przechowuje się je w szczelnie zamkniętych pudełkach. Kwiaty lipy szeroko- i drobnolistnej zawierają flawonoidy, olejek eteryczny, związki śluzowe, fitosterole, trój-terpeny i kwasy organiczne. Składniki zawarte w kwiatach lipy pobudzają wydzielanie z gruczołów trawiennych, zwiększają wytwarzanie soku żołądkowego, żółci i moczu. Poprawiają więc trawienie i przyswajanie pokarmów oraz wydalanie toksycznych produktów przemiany materii. Bogata zawartość śluzów działa osłaniająco na śluzówkę żołądka. Kwiaty lipy są przede i wszystkim znanym od wieków środkiem napotnym, korzystnym w leczeniu przeziębień, angin, gryp oraz zapaleń oskrzeli i płuc. Mają również działanie uspokajające, przynoszą ulgę w nerwobólach.

Etro - jesień zima 2010/2011, część 2



Druga część pokazu włoskiego domu mody Etro. Kolekcja wykonana jest na wzór japońskiej tradycji.

Etro - jesień zima 2010/2011, część 1



Tym razem przedstawiamy propozycje na jesień zime, włoskiego domu mody Etro. Pani Veronika na ten sezon proponuje kolorystykę zamkniętą w brązach i turkusach. Mi się ta kolekcja szczególnie podoba.

piątek, 25 czerwca 2010

Christian Dior - 2010/2011, część 2



Druga część pokazu Christiana Diora. Filmik z pokazu nagrany jest w bardzo wysokiej jakości w związku z tym polecam.

Christian Dior - 2010/2011, część 1



Tym razem swoja kolekcje prezentuje Christian Dior. Dużo różu, fioletów i szarości. Ciuchy prezentują między innymi: Vlada Roslyakova oraz Jordan Dunn.

czwartek, 24 czerwca 2010

Higiena stóp


Po umyciu dobrze jest wetrzeć w stopy dermosan lub maść z witaminą A. Wskazane jest także używanie kremu złuszczającego zrogowaciały naskórek. Stosuje się go co kilka dni, dzięki czemu skóra na piętach jest gładka i miękka. Gdy na stopach pojawiają się modzele lub nagniotki, można próbować usunąć je smarując specjalnymi maściami. Jeśli nie da to rezultatów, trzeba zwrócić się do pedicurzystki, a czasem nawet do chirurga. Paznokcie obcinamy (najlepiej cążkami), co 3-4 tygodnie zawsze po uprzednim wymoczeniu stóp. Nie należy obcinać ich zbyt krótko ani nadmiernie wycinać po bokach, gdyż grozi to wrastaniem w boczne ścianki palca. Wrastające paznokcie wymagają zabiegu chirurgicznego. Na podeszwach pojawia-ją się często brodawki. Nie są to odciski, jak sądzą niektórzy, lecz choroba wirusowa. Brodawka głęboko wrasta w naskórek i powoduje dość silny ból podczas chodzenia. Leczenie polega na złuszczaniu (chore miejsca smaruje się 20-procento-wą maścią salicylową), zamrażaniu ciekłym azotem, łyżeczkowaniu lub elektro-koagulacji. W razie skłonności do odrastania wskazany jest zabieg chirurgiczny,

Co pić?


Wody mineralne mogą pochodzić z naturalnych źródeł albo być sztucznie nasycone solami mineralnymi. Niektóre z nich (alkaliczne, siarczone, siarczkowe, solanki) mają działanie lecznicze i nie mogą być pite przez wszystkich. Szczegółowe zalecenia podane są na etykietach. Niektóre wody mineralne, tzw. stołowe, są gazowane dwutlenkiem węgla. Działają one pobudzająco, wzmagają apetyt, przyspieszają przemianę materii, ale nie mogą być pite przez osoby cierpiące na dolegliwości przewodu pokarmowego, np. wzdęcia, niestrawność. Napoje gazowane są produkowane z wody pitnej nasyconej dwutlenkiem węgla. Mogą być bez dodatków (woda sodowa) lub z dodatkami kwasów spożywczych, cukru, soków owocowych, witamin, barwników smakowych i zapachowych (lemoniada, oranżada, cytronela). Woda sodowa o temperaturze 10°C znakomicie gasi pragnienie, natomiast napoje gazowe słodzone - gorzej. W czasie upałów lepiej pić napoje gazowane z dodatkami soków warzywnych, przypraw korzennych bądź ziół. Gorzkawy smak mają toniki, gdyż zawierają niewielki dodatek chininy. Napoje silnie gazowane z zawartością kofeiny to Coca-cola, pepsi-cola i wiele podobnych do nich. Podaje się wyłącznie ochłodzone do temperatury 4°C.

Trucie paleniem


Badania naukowe wciąż dostarczają nowych dowodów na to, że palenie papierosów jest bardzo szkodliwe. Stwierdzono, że sprzyja ono rozwojowi chorób serca i zwiększa niebezpieczeństwo zachorowania na wrzód żołądka i dwunastnicy, powoduje przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Nałogowi palacze częściej niż niepalący chorują na raka płuc, gardła, krtani czy przełyku (a więc narządów narażonych bezpośrednio na działanie dymu papierosowego), ale i na raka pęcherza moczowego, nerek, trzustki. Świadczy to o tym, że palenie papierosów nie tylko działa szkodliwie na poszczególne narządy, ale także upośledza mechanizmy obronne całego organizmu. Osoby palące najczęściej bronią się przed tymi informacjami i nie chcą przyjmować ich do wiadomości. Z punktu widzenia psychologii jest to zrozumiałe. Nikt nie lubi przyznawać, że coś, do czego się przywiązał, może mu szkodzić. Co ciekawe jednak, także możliwość szkodzenia innym jest z reguły przez palących odrzucana jako bezsensowna.

Dolce & Gabbana - zima 2011



Dolce & Gabbana prezentuje nam swoja kolekcje na sezon zima 2011. W propozycji D&G na ten sezon przeważającą rolę spełniają futra, czerwienie, szarości oraz biele. Oceńcie sami.

Dsquared2 - jesień zima 2010/2011, część 2



Kolejna część pokazu Dsquared2. W propozycji braci Cate dominują kolory ciemne - czarny, szary, czerwony. Show kończą Chanel i Carmen. Zdecydowanie wart obejrzenia.

Dsquared2 - jesień zima 2010/2011, część 1



Dsquared2 prezentuje swoje propozycje na sezon jesień zima 2010 / 2011. Autorami ciuchów są znani bliźniacy Dean Cate i Dan Cate. Ciekawe czy spodobają się wam designy tych Panów. Pokaz otwiera modelka Carmen Kass.

środa, 23 czerwca 2010

Szkodliwe opalanie

Wiadomo, że słońce przyspiesza proces starzenia się skóry. Kąpiele słoneczne zażywane w nadmiarze mogą spowodować nowotwory skóry. Z drugiej jednak strony słońce działa korzystnie przy leczeniu wielu chorób skóry, np. trądziku młodzieńczego, egzemy, łuszczycy, bielactwa, łysienia plackowatego. Ma także dobroczynny wpływ przy anemii, nerwicach wegetatywnych, chorobach przemiany materii. Ponadto działa bakteriobójczo i wzmaga odporność organizmu. Jak więc się opalać, aby korzystać z dobroczynnego działania słońca, a jednocześnie unikać ujemnych skutków opalania? Osoby, którym lekarz zalecił opalanie się, powinny ściśle zastosować się do jego wskazówek, co do czasu i pory przebywania na słońcu. Mogą się opalać, ale ostrożnie i z umiarem, osoby zdrowe do trzydziestego roku życia. Skórę przed opalaniem należy posmarować środkiem zawierającym filtr słoneczny odpowiedni do karnacji. Dobry środek do opalania to taki, który jest bezbarwny, nie drażni skóry, nie zmywa się w wodzie ani nie rozpuszcza pod wpływem potu. Opalanie zaczynamy od kilkuminutowych naświetleń, by uniknąć poparzeń. Aby nie dopuścić do nadmiernego wysuszenia skóry, po opalaniu się trzeba posmarować ją kremem, tłustym lub nawilżającym.

Witamina D i K


Witamina D, zwana przeciwkrzywiczą, reguluje w organizmie gospodarkę wapniem i fosforem, bierze udział w tworzeniu kości - niedobór jej wywołuje krzywicę u dzieci, objawiającą się zgrubieniami w stawach kończyn i na żebrach, pałąkowatymi nogami oraz wadliwym rozwojem zębów. U ludzi dorosłych niedobór witaminy D prowadzi do rozmiękczenia i zniekształceń kości, zwiększając ich podatność na złamania. Witamina D może być wytwarzana w organizmie pod wpływem światła słonecznego, dlatego tak ważne są - szczególnie dla niemowląt i małych dzieci - kąpiele słoneczne.

Witamina K jest jednym z czynników warunkujących prawidłową krzepliwość krwi. Jest aktywna również w tworzeniu tkanki kostnej, ma właściwości antybakteryjne oraz przeciwbólowe. Do niedoboru witaminy K dochodzi rzadko ze względu na jej zawartość w wielu produktach spożywczych, zwłaszcza pochodzenia roślinnego. Ponadto wytwarzają ją bakterie występujące w jelitach człowieka. Niedobory witaminy K bywają najczęściej następstwem leczenia antybiotykami.

Alergeny

Chory powinien szczegółowo opowiedzieć lekarzowi o swoich dolegliwościach, o okolicznościach występowania objawów i ich natężeniu - mówi doktor Doboszyńska. Jeżeli dolegliwości powtarzają się, lekarz zleca przeprowadzenie badań, tzw. testów skórnych, ułatwiających wykrycie alergenu. Badania przeprowadza się wtedy, gdy ustąpią dolegliwości alergiczne, np. katar sienny, pokrzywka, wypryski na skórze. Przeciwwskazaniem do ich wykonania jest zażywanie niektórych leków, dlatego chory powinien poinformować lekarza, jakie leki i kiedy przyjmował. Testy skórne wykonuje się na przedramieniu lub plecach. Kroplę alergenu pielęgniarka nakrapia na skórę specjalną pipetką. Następnie igłą lub ostrym nożykiem nakłuwa naskórek tak, aby nie zranić skóry właściwej, równocześnie w ten sam sposób wykonuje nakłucie z płynem kontrolnym i z histaminą. Podstawowy zestaw testów obejmuje: kurz domowy, roztocza kurzu domowego, pierze, sierść psa, kota, wełnę, pleśnie, pyłki traw, krzewów, drzew. Łącznie więc pielęgniarka wykonuje na skórze kilkanaście nakłuć. Badanie poszerzone obejmuje także: sierść konia, krowy, alergeny pokarmowe i pyłki poszczególnych gatunków roślin.

Louis Vuitton - wiosna lato 2010, część 2



Druga część pokazu domu Louis Vuitton na wiosne / lato 2010.

Louis Vuitton - wiosna lato 2010, część 1



Louis Vuitton – luksusowy francuski dom mody z centralnym zarządem w Paryżu.

Firma nosi nazwę po jej założycielu Louisie Vuittonie (4 sierpnia 1821 – 27 lutego 1892). Vuitton urodził się we Francji w miejscowości Lavans-sur-Valouse, w 1835 przeprowadził się do Paryża. W 1854 założył spółkę znaną teraz jako LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

Pokaz, wiosna lato 2010

Pokaz mody - kolekcja bielizny "7 Grzechów"



3 kwietnia 2010 odbyła się 22 Gala Moda i Sztuka w Muzeum Architektury. Wśród wielu pokazów można było obejrzeć kolekcję bielizny zaprojektowaną przez Katarzynę Dacyszyn. Kolekcja nosi tytuł: ''7 grzechów''.
Fashion show - lingerie collection "7 sins" designer Katarzyna Dacyszyn
Lingerie collection "7 sins" designer Katarzyna Dacyszyn.