sobota, 3 lipca 2010

Informacje podstawowe - francuskie domy mody

Większość francuskich domów mody znajduje się w Paryżu, który to jest stolicą francuskiego przemysłu mody. Tradycyjny francuski design jest elegancki i stylowy, zdefiniowany przez wyrafinowane cięcie i wytworne dodatki. Pośród wielu paryskich domów mody są Balmain, Louis Vuitton, Chanel, Yves Saint Laurent, Christian Dior, Givenchy, Balenciaga i Chloé, które prezentują swoje kolekcje dwa razy w roku. Ponadto Francuska moda jest uznawana i szanowana na całym świecie a sam Paryż traktowany jest jako jej symbol.


Informacje podstawowe - brytyjskie domy mody

Centrum brytyjskiego przemysłu mody znajduje się w Londynie. Na przełomie lat wiele zagranicznych stylów miało wpływ na brytyjską modę, czego wynikiem jest nowoczesność wzorów oraz krojów, które powstają na wyspie. Typowy brytyjski styl jest elegancki i innowacyjny, jednakże ostatnio można zaobserwować ze staje się co raz bardziej niekonwencjonalny mieszając tradycyjne kroje z nowoczesnymi technikami.


Do najbardziej cenionych brytyjskich projektantów należą: Burberry, Paul Smith, Vivienne Westwood, Stella McCartney, John Galliano, Jasper Conran i Alexander McQueen.

Tommy Hilfiger - jesień zima 2010/2011



Pokaz amerykańskiego projektanta Tommiego Hilfigera. Widzimy w nim wysokie kozaki połączone z brązowymi płaszczami. Mi osobiście ta kolekcja nie przypadła zbytnio do gustu, ale oceńcie sami.

piątek, 2 lipca 2010

Rodarte - Fall Winter 2010/2011 Full Fashion Show Part 1 - High Quality

Plastiki w gospodarstwie

Wyroby z tworzyw sztucznych nie są u nas nowością. Od dawna używamy ich również w gospodarstwach domowych. Kiedyś jednak nie było w sklepach takiej obfitości plastikowych wyrobów jak teraz. Sprowadza się je z Zachodu, a i sporo rodzimych producentów zajęło się ich wytwarzaniem. Konkurencja sprawia, że wyroby te są coraz ładniejsze, bardziej kolorowe, mają coraz wymyślniejsze kształty. Nic dziwnego, że trudno się nieraz oprzeć, aby czegoś nie kupić. Najczęściej jednak nie zadajemy sobie trudu, by przeczytać etykietkę i dołączoną do wyrobu ulotkę, dowiedzieć się, z jakiego tworzywa został wykonany i do czego jest przeznaczony. Naczynia z tworzyw sztucznych nie nadają się też do przechowywania tłuszczów ani tłustych potraw i produktów mlecznych, a to dlatego, że tłuszcz powoduje rozpuszczanie się niektórych substancji stosowanych jako dodatki do wyrobu tworzyw. Istnieje zatem ryzyko, że substancje te mogą przedostać się do żywności. Ponadto cząsteczki tłuszczu mogą przenikać w głąb tworzywa, gdzie jełczeją, pozostawiając trwały przykry zapach. Kiedy potem w pojemniku będziemy przechowywać inne potrawy, wchłoną one nieprzyjemny smak i zapach.

Papryka

Dla potrzeb europejskiej kuchni sprowadzana jest z Indii, a dla medycyny ludowej odkryto paprykę na Węgrzech, gdzie nazwano ją pieprzem tureckim. Suszoną, zmieloną i odpowiednio przechowywaną dodaje się, aby podkreślić smak i aromat dań często dość prostych i niekosztownych. Udowodniono, że pieprz turecki, stosowany z umiarem, ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Poza tym, że zawiera dużo witaminy A i C oraz witamin z grupy B, pomaga przy trawieniu i absorpcji cennych dla organizmu substancji czynnych: białek, węglowodanów itp. oraz ułatwia wydalanie niestrawionych części pokarmu. To bardzo ważna informacja dla pań domu, które - uprzedzone do ostrych potraw i z obawy przed przyprawami - sporządzają dania niesmaczne i mdłe tak „zdrowe", że nie można ich zjeść. Jednocześnie, przy „dosmaczaniu" naszych potraw należy jednak pamiętać o tym, żeby nie dodawać ich zbyt wielu. Pieprz turecki jest chyba najbardziej niebezpieczny ze wszystkich przypraw ~ użyty w nadmiarze przygłusza inne składniki potrawy

Wesela dawniej i dziś.

W uroczystości, obok najbliższych, brała udział cała okoliczna społeczność, a samo wesele miało z góry ustalony przebieg. Ceremoniałem sterowali doświadczeni (bywali na wielu weselach) ludzie, zwykle mężczyzna i kobieta. Przywódcę męskiej grupy nazywano marszałkiem lub starostą. Jego władzę podkreślały: ozdobna laska, chustka zatknięta za pas czy też bukiet kwiatów dopięty do kapelusza lub klapy marynarki. Podobną funkcję w gronie kobiet pełniła starościna albo starsza druhna. Tę rolę przeważnie powierzano matce chrzestnej panny młodej, wiązała się bowiem ona z określonymi wydatkami, np. z koniecznością przygotowania ciast, a szczególnie kołacza, tj. drożdżowego placka bardzo dużego i pięknie ozdobionego. Bogactwo ozdób miało wróżyć przyszły dostatek i pomyślność młodych. Kołacz pełnił istotne znaczenie podczas oczepin, jednego z najważniejszych obrzędów weselnych, w czasie którego starościna zdejmowała z głowy panny młodej wianek bądź welon, symbol panieństwa, a następnie zakładała czepiec symbolizujący przyjęcie do grona kobiet zamężnych.

Sokowirówka

O potrzebie nabycia tego pożytecznego sprzęt mówimy zazwyczaj wtedy, gdy w rodzinie ma się pojawić dziecko. I słusznie, gdyż pożywienie niemowlęcia musi być uzupełniane świeżymi sokami owocowymi, które najlepiej robić w domu. Jednak nie tylko niemowlęta potrzebują soków ze świeżych warzyw lub owoców. Powinno się go pić codziennie, a im bardziej będzie urozmaicony, tym lepiej. W sokach są wszystkie witaminy i sole mineralne, które zawierają warzywa i owoce. Jedynie błonnik zostaje oddzielony w procesie wyciskania. Dlatego soki takie mogą być spożywane bez obaw nawet przez osoby, które ze względu na dolegliwości przewodu pokarmowego nie tolerują świeżych warzyw i owoców. Jeśli codziennie wypijemy trzy szklanki soku, to tak, jak byśmy zjedli 1,5 kg owoców i warzyw. W każdym domu, bez względu na to, czy są w nim małe dzieci, czy tylko osoby dorosłe, powinna się znajdować sokowirówka. Obracająca się z ogromną szybkością tarka ściera wkładane produkty na miazgę, wyrzuca ją na sita, na których następuje odwirowanie soku. Sok wypływa na zewnątrz, sucha miazga pozostaje w specjalnym zbiorniku,

Przystrojenie balkonu

Różnokolorowe kwiaty powinny zdobić balkon od wiosny do jesieni, toteż zamiast tradycyjnych czerwonych pelargonii proponujemy posadzenie wielu innych roślin. Wiosną zakwitają: gęsiówka, floks szydlasty, pierwiosnek, żagwin i za wciąg; zimują one dobrze w skrzynkach, jeśli tylko jesienią nie są zalewane przez wodę deszczową, która zimą zamarza. O tej porze roku kwitną również typowe balkonowe gatunki: bratki, niezapominajki i stokrotki, które trzeba w połowie lata wymienić na rośliny kwitnące jesienią, np. na chryzantemy karłowe, begonię bulwiastą, wrzośce. Bardzo długo, aż do mrozów, kwitną aksamitki, nasturcje i cynie. Najciekawsze efekty kolorystyczne uzyskujemy sadząc kwiaty o zdecydowanych kolorach i o różnym pokroju (wysokie, niskie i zwisające), np. żółte niskie aksamitki, nieco zwisającą szafirową lobelię, wyprostowane czerwone szałwie lub też różnokolorowe bratki z jaskrawopomarańczową dimorfoteką. Dobierając rośliny, trzeba jednak pamiętać o różnorodnych ich wymaganiach, więc lepiej najpierw zaopatrzyć się w książkę z opisem ich hodowli.

czwartek, 1 lipca 2010

Informacje podstawowe - amerykańskie domy mody

Zdecydowana większość amerykańskich domów mody ma swoją siedzibę w Nowym Jorku, jednakże istnieje również kilkanaście domów które znajdują się w Los Angeles, a w których to produkowana jest dość znaczny procent kreacji. Istnieją również jeszcze przedsiębiorstwa w Miami oraz w Chicago, które to miasta były niegdyś centrami amerykańskiej mody.

Amerykański przemysł mody, zdominowany jest przez czyste cięcia, swobodny styl oraz wzbudzanie chęci pracowania nad własnym ciałem i zdrowiem w stłoczonych w wielkich miastach mieszkańców ameryki. Projektantką, która pomogła w latach 1940 - 1950 ustalić trend w Ameryce na ciuchy bazujące na stylu sportowym, była Claire McCardell. Wiele jej projektów zostało ponownie użytych i służą do dziś jako wzory kolejnym pokoleniom projektantów.

Bardziej nowoczesny styl w amerykańskiej modzie wprowadzili:
Calvin Klein, Ralph Lauren, Anna Sui, Donna Karan, Kenneth Cole, Marc Jacobs, Elie Tahari, Kimora Lee Simmons, Michael Kors, Vera Wang, Betsey i Tommy Hilfiger.

środa, 30 czerwca 2010

Lista sklepów

cropp, new yorker, house, reserved

s. Oliver

'Zara'

Fashion week

Chanel - jesień zima 2010/2011, Karl Lagerfeld



Tym razem przedstawiamy kolekcje Chanel, której autorem jest Karl Lagerfeld.

Już sama oprawa graficzna pokazu zasługuje na uwagę. Do wystroju sali wykorzystano prawdziwe góry lodowe, które zostały przywiezione z jednego ze skandynawskich krajów. Można zaobserwować jak topią się podczas gdy modelki chodzą po wybiegu.

Wszystkie futra wykorzystane w pokazie są syntetyczne na czym bardzo zależało Panu Karlowi. Kolekcja sama w sobie, również zasługuje na duże uznanie. Przekonajcie się sami.


Modelki biorące udział w pokazie:
  • Erin Wasson
  • Coco Rocha
  • Freja Beha Erichsen

wtorek, 29 czerwca 2010

Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa dokuczają wielu ludziom. Utrudniają prowadzenie czynnego trybu życia, a nawet zmuszają do leżenia w łóżku. Mogłoby się zdawać, że wraz z postępem cywilizacji, uwolnieniem człowieka od wielu ciężkich robót, staną się rzadsze. Tymczasem dzieje się odwrotnie: właśnie w krajach wysoko uprzemysłowionych coraz więcej osób, i to nie tylko starszych, cierpi na bóle kręgosłupa. Specjaliści uznali je za schorzenie cywilizacyjne, które należy traktować na równi z miażdżycą czy otyłością. Najczęściej jego przyczyną jest choroba dyskowa, zwana też dyskopatią. U jej podstaw leży zwyrodnienie. Dysk, czyli położona między kręgami chrząstka z galaretowatym jądrem, spełnia dwojaką rolę: stawu między kręgami i amortyzatora. W wyniku zwyrodnienia następuje upośledzenie obu tych funkcji. Z czasem proces chorobowy zaczyna obejmować również stawy międzywyrostkowe kręgosłupa, wiązadła oraz torebki stawowe. To właśnie owe zmiany wywołują tak nieznośne, choć niegroźne dla życia, dolegliwości.

Czy muzyka leczy?

Czy muzyka leczy? Czy nuty mogą zastąpić witaminy, a najnowszy przebój pomoże pozbyć się kataru? Oczywiście nie! A jednak anestezjologia wykorzystuje muzykę jako pomocniczy element terapii. Stosuje się muzyczne „znieczulenie" podczas trudnych zabiegów stomatologicznych. Odpowiednio dobrana muzyka pomaga przygotować psychicznie pacjenta do operacji. Muzyczne tło towarzyszące zdrowieniu człowieka niewątpliwie też przyśpiesza proces rehabilitacji, wiadomo bowiem, że pokonanie choroby zależy w dużym stopniu od psychicznego nastroju pacjenta.
Przede wszystkim jednak muzyka ma walor profilaktyczny. Nie leczy chorób, ale im zapobiega. Nikt nie powie, że słuchanie Beethovena usunie wrzód żołądka, ale z pewnością może sprawić, by ten wrzód w ogóle nie powstał. Bo choroba ta, podobnie jak zawał mięśnia sercowego i nadciśnienie, należy do grupy chorób psychosomatycznych, których źródeł trzeba szukać w psychice. Najszybciej rozwijają się one pod wpływem stresu. Muzyka może być zatem czynnikiem, który niezwykle skutecznie ureguluje nasz nastrój.

Nerwica

Bywają ludzie, u których z różnych powodów (atmosfera w rodzinie, sposób wychowania, typ układu nerwowego) wykształciły się i utrwaliły nerwowe sposoby zachowania. Są zwykle niespokojni i niecierpliwi, kłótliwi albo nadwrażliwi. Bardzo łatwo ich dotknąć i urazić. Ludzie o takich cechach osobowości nie są jednak skazani na nerwowość. Praca nad sobą pozwala im na zmianę swoich reakcji. Wiele osób przeżywając silne emocje, np. przed egzaminem lub trudną rozmową, czuje słabość w nogach, ma przyśpieszone bicie serca, duszność, bóle brzucha, biegunkę. U ludzi zdrowych takie objawy występują rzadko i trwają krótko. Niekiedy jednak sytuacja stresowa mija, a dolegliwości pozostają, powtarzają się i nasilają. Przeżywane są z dużym niepokojem, czasem wręcz z lękiem przed śmiercią. Zaczynają się wizyty u lekarzy, wędrówki od specjalisty do specjalisty. Powtarzane wielokrotnie badania nie wykazują jednak schorzenia żadnego organu. Wreszcie pada rozpoznanie: nerwica. Należy wtedy udać się do terapeuty, który pomoże nam wrócić na właściwy tor życia.

Giambattista Valli - jesień zima 2010/2011, część 2



Druga część kolekcji Giambattista Valli. W tym wydaniu na szczególną uwagę zasługuje projekt który pojawia się w 1:15 minucie nagrania. Jedynym mankamentem wydają się być buty, które czasami nie pasują do reszty kreacji.

Giambattista Valli - jesień zima 2010/2011, część 1



Giambattista Valli - czyli znany włoski projektant, na sezon jesień zimę 2010/2011. Kolekcja ta bardzo przypadła mi do gustu, a szczególnie dwie ostatnie kreacje. Musze przyznać, że wiem już dlaczego to Victoria Beckham, akurat tego Pana wybrała na swojego projektanta.

Chloé - jesień zima 2010/2011



Francuski dom mody Chloé, przedstawił swoja kolekcje na sezon jesień zima 2010/2011. Wszechobecne brązy oraz skórzane dodatki, sprawiają iż pokaz jest wart obejrzenia.

Miu Miu - jesień zima 2010/2011, Miuccia Prada



Kolekcja Miu Miu stworzona przez Prade. Niestety nie jest tak dobra jak to co zaproponowała nam na sezon letni. Wszystko tutaj wydaje się być bardzo minimalistyczne, zarówno jeśli chodzi o konstrukcje i krój, jak i oszczędność z jaką wykorzystano dodatki.

Gucci - jesień zima 2010/2011, część 2



Druga część wspaniałego pokazu firmy Gucci. Co tu dużo mówić, zobaczcie sami..

poniedziałek, 28 czerwca 2010

Puchowe kołdry

Puchowe kołdry przestają być modne. Przez długie lata uważano, że są niezastąpione przy grypkach, chrypkach, łamaniu w kościach i bólach stawów, a przy tym najzdrowsze do spania. Służyły nieraz i służą nie tylko jednemu pokoleniu, nie prane, nie czyszczone i coraz cięższe od wchłoniętego kurzu i potu. Pranie kołder i poduszek z pierza jest dość skomplikowane. Robi się to raczej rzadko, dlatego brudny puch i pierze są doskonałym miejscem rozmnażania się roztoczy - małych żyjątek, które dobrze się czują tam, gdzie gromadzi się kurz, a więc w naszych poduszkach i kołdrach. Roztocze wywołują często rozmaite alergie: kichanie, drapanie w gardle i kaszel. Wielu lekarzy uważa, że pierze i puch w naszych kołdrach, pierzynach i poduszkach, wchłaniające nie tylko brud i pot, ale i nie przepuszczające powietrza, mogą być przyczyną astmy, reumatyzmu, zapalenia mięśni. Osoby śpiące w „puchach" pocą się i przegrzewają. We śnie odkrywają się, aby się ochłodzić. Takie gwałtowne ochłodzenie rozgrzanego ciała jest często przyczyną przeziębień i innych dolegliwości.

Maliny

Maliny przy dobrej pielęgnacji obficie owocują już w drugim roku po posadzeniu. Korzenie malin są wytrzymałe na mróz, natomiast pędy i pąki zimą mogą przemarzać. Maliny kwitną dość późno, toteż kwiaty bardzo rzadko przemarzają wiosną. Krzewy te wymagają gleby żyznej i wilgotnej. Nieźle rosną także na glebach lżejszych, dobrze uprawionych i dość zasobnych w wodę. Szczególnie korzystne warunki do uprawy malin są na terenach o większej ilości opadów i bardzo żyznych glebach. Przy odpowiednim doborze odmian maliny zbiera się cały lipiec. Znane są także odmiany owocujące dwukrotnie. Po letnim owocowaniu kwitną one ponownie pod koniec lipca, a owoce dojrzewają, w zależności od odmiany, od połowy sierpnia aż do przymrozków. Do najcenniejszych odmian owocujących tylko latem należy Mailing Promise. Krzew jest dorodny, owocuje obficie. Owoce są duże, szerokostożkowe, czerwone, bardzo smaczne, nadają się do zamrażania i innego przetwarzania. Odmiana Mailing Seedling owocuje znacznie obficiej niż Mallling Promise, jest bardziej wytrzymała na mróz i odporna na choroby. Owoce ma bardzo duże, szerokostożkowe, czerwone.

Kuracja pszenna

Pszenicę jemy na ogół w postaci płatków, kasz, otrąb i mąki. Najwyższą jednak wartość ma całe ziarno, w którego łusce znajduje się wiele cennych witamin, związków mineralnych, a także tłuszcz oraz błonnik. Większość składników odżywczych skupia się w zarodku ziarna. Kurację pszeniczną zaleca się przeprowadzać dwa razy w roku, najlepiej w połowie marca i września. Jest wtedy najskuteczniejsza. Ma działanie oczyszczające i regenerujące organizm, ponadto korzystnie wpływa na cerę. Kuracja trwa 7 dni. Jej podstawą jest ziarno pszenicy. Dziennie spożywa się go 12-15 dag, co objętościowo odpowiada pojemności kubeczka po polskim jogurcie. Ziarna myje się, wsypuje do naczynia i zalewa wodą — 2 cm ponad powierzchnią ziaren. Rano w tej samej wodzie gotujemy pszenicę na małym ogniu do czasu, gdy ziarenka lekko popękają. Wtedy pszenica jest gotowa do spożycia. Do ugotowanej pszenicy nie wolno dodawać soli ani żadnych przypraw. Można dodać rodzynków lub innych suszonych owoców. Porcję tę należy podzielić na kilka posiłków. Podczas kuracji można jeść także sezonowe świeże owoce i warzywa.

Gucci - jesień zima 2010/2011, część 1



Jedna z lepszych kolekcji na jesień zimę 2010/2011 prezentuje nam dom mody Gucci. Długie spodnie, kamizelki, płaszcze i to wszystko we wręcz idelanie dobranych kolorach. Myśle że pokaz jest o wiele lepszy od tego co zaproponowała nam na ten sezon Versace.

Lista modelek w pokazie:
  • Freja Beha Erichsen
  • Anja Rubik
  • Natasha Poly 
  • Kasia Struss 
  • Snejana Onopka

Versace - jesień zima 2010/2011



Versace na jesień zimę 2010/2011. Długo zastanawiałem się czy zamieścić tutaj ten pokaz, gdyż przyznam szczerze - jestem nim zawiedziony. Tandetne buty, dość obskurny wybieg. Czernie, obcisłe spodnie, wszystko to już niestety było. A co wy myślicie o tej kolekcji?

Dla koneserów, lista modelek występujących w tym pokazie:
  • otwarcie: Jac
  • zamknięcie: Bregje Heinen
  • Abbey Lee Kershaw
  • Jacquelyn Jablonski
  • Daria Strokous
  • Iris Strubegger
  • Karmen Pedaru
  • Freja Beha Erichsen
  • Rasa Zukauskaite
  • Sasha Pivovarova
  • Tati Cotliar
  • Natasha Poly 
  • Vlada Roslyakova 
  • Lindsey Wixon

Pielęgnacja paznokci

Zaczynamy od wymoczenia palców w wodzie z mydłem. Po obcięciu i opiłowaniu paznokci wycinamy cążkami skórki. W gabinetach kosmetycznych ten tradycyjny zabieg zastępuje się wykruszaniem skórek za pomocą specjalnych płynów złuszczających. Używanie cążek wiąże się bowiem z ryzykiem skaleczenia i zakażenia nie tylko AIDS, ale znacznie bardziej powszechną żółtaczką zakaźną. Po dokładnym wysuszeniu paznokci można je polakierować. Opinie na temat stosowania lakieru są podzielone. Jedni uważają, że niszczy i wysusza paznokcie, inni przeciwnie - twierdzą, że ma działanie ochronne. Kolor lakieru dobiera się do makijażu lub ubioru. Najpierw maluje się pas poprzeczny u dołu paznokcia, następnie podłużny przez środek, a na końcu brzegi. Po wyschnięciu lakieruje się po raz drugi. Do zmywania lakieru radzę używać zmywaczy bezacetonowych. Zmywacze zawierające aceton niszczą paznokcie, a u niektórych osób powodują uczulenia skóry. W drogeriach można ku-Pić płyny regenerujące i preparaty odżywcze do paznokci, a także sztuczne płytki, które naklejone na paznokcie, doskonale maskują ich defekty. Jeśli z jakichś względów nie możemy stosować odżywek, pamiętajmy, że moczenie paznokci w ciepłej oliwie poprawia ich stan.

Węgiel leczniczy

Węgiel leczniczy {Carbo meaic należy do najpopularniejszych. I Jest tani, można go kupić bez recepty. Węgiel ma silne właściwości pochłaniające. Wiąże on różne substancje: cząsteczki związków chemicznych, toksyny wydzielane przez bakterie, gazy powstające w przewodzie pokarmowym - przez co substancje te stają się nieczynne, a zatem nie szkodzą organizmowi. Stąd właśnie wszechstronne zastosowanie tego środka. Bywa on przydatny zarówno w leczeniu biegunek bakteryjnych, m.in. czerwonki i salmonellozy, a nawet duru brzusznego, jak i zatruć środkami chemicznymi, np. solami metali ciężkich, alkaloidami, kwasem acetylosalicylowym i wieloma innymi. Aby pozbyć się całej toksycznej substancji, która przy zatruciu trafia do przewodu pokarmowego, należałoby przyjąć bardzo dużo węgla, nawet kilkanaście opakowań na raz. Ponieważ takich dawek się nie stosuje, zrozumiałe jest, że leczenie samym węglem nie zawsze bywa wystarczające. Poza tym węgiel nie zabija drobnoustrojów ani nie przeciwdziała ich mnożeniu się. Żyjąc w przewodzie pokarmowym, mogą więc one dalej wytwarzać toksyny.

Choroby w wodzie

Około 80 proc. wszystkich znanych chorób może mieć bezpośredni związek z czystością wody. Ostrzeżenie to dotyczy także nas, żyjących w kraju, w którym i w wyniku degradacji środowiska woda staje się coraz gorsza. Chlor, związki chloropochodne, w tym rakotwórcze i mutagenne, np. chloroform powstający podczas dezynfekcji wody chlorem, fenole, metale ciężkie, azotany i azotyny, pozostałości środków ochrony roślin - to tylko niektóre zanieczyszczenia mogące dostać się do organizmu, w wyniku picia i używania zanieczyszczonej wody. Jednym z dostępnych sposobów poprawienia czystości, smaku i zapachu chlorowanej wody wodociągowej jest zainstalowanie domowych filtrów uzdatniających wodę. Jest ich w sprzedaży wiele - do końca maja br. PHZ wydał atesty 15G typom filtrów. Każdy filtr składa się z obudowy oraz z jednego lub kilku wkładów usuwających zanieczyszczenia wody. Wkłady mogą być: ceramiczne, włókninowe, węglowe, z węglem pokrytym warstwą srebra.

niedziela, 27 czerwca 2010

Informacje podstawowe - dom mody

Dom mody to przedsiębiorstwo, które zajmuje się projektowaniem i sprzedażą dóbr luksusowych jakimi są odzież oraz perfumy.

Zakres jego działalności to moda haute couture (ubrania szyte na zamówienie) oraz prêt-à-porter (kolekcje ubrań dostępnych w butikach do nich należących), a także produkcja i sprzedaż markowych perfum. Skupia ono projektantów mody, którzy projektują kolekcje ubrań opatrzonych najczęściej marką danego domu mody.

Najbardziej znane domy mody to:
  • Prada
  • Dolce&Gabbana
  • Cavalli
  • Valentino 
  • Christian Dior
  • Etro
  • Chanel  

Prezentacja domów mody - Bottega Veneta

Bottega Veneta  jest włoskim domem meis an Italian luxury goods house best known for its leather goods. Founded in 1966, it was purchased in 2001 by Gucci Group, now a part of the French multinational group PPR. Bottega Veneta is headquartered in Vicenza, in the Veneto region of northeastern Italy.

Bottega Veneta - jesień 2010/2011



Kolekcja Bottega Veneta na jesień 2010/2011. Na jesień ten włoski dom mody proponuje nam długie spodnie, kamizelki, koszule, a wszystko w ciemnych i czarnych kolorach.

Bottega Veneta - 2010/2011



Tym razem przedstawiamy pokaz włoskiego domu Bottega Veneta. Bottega Veneta najbardziej znany jest z produkcji skórzanych akcesoriów. Prosze zauważyć że w kolekcji nie użyto butów na wysokich obcasach (szpilek). Wszystko jest bardzo eleganckie, taki efekt zapewne dają ciemne kolory i skórzane elementy wystroju.